Harley-Davidson® Riga
K. Ulmaņa gatve 21, LV-1004 Rīga
Jaunākās ziņas

Harley-Davidson® prezentē 2019 LiveWire™ - pilnīgi jauno elektro piedziņas motociklu

6. novembrī EICMA izstādē Milānā Eiropas pirmizrādi piedzīvo elektro piedziņas Harley-Davidson® LiveWire™. Šis ir pirmais divratu elektro motocikls Harley-Davidson® saimē.

Pirmo reizi elektro motociklu ražošanas plāni tika prezentēti pasākumā “More Roads to Harley-Davidson®” 30.06.2018, kad Harley-Davidson® atklāja plānus par jauniem ieguldījumiem elektro motociklu ražošanā un vēlmi paātrināt šo procesu, līdz 2022. gadam ieviešot ražošanā pilnu elektro motociklu gammu. Šobrīd LiveWire ir ražošanai gatavs motocikls. Harley-Davidson® saredz perspektīvas elektro motociklu ražotnē un ir nolēmis kļūt par globālo līderi šajā jomā.

LiveWire pirmsākumi radās vīzijā par elektromotociklu 2014. gadā projekta LiveWire ietvaros, kura mērķis bija izpētīt elektro motociklu potenciālu. Projekts rezultējās elektro motociklā ar ļoti augstu veiktspēju – lielisku momentānu paātrinājumu, ko nodrošina elektro motors ar augstu griezes momentu tiklīdz pieskarieties akseleratora svirai, nav nepieciešams sajūgs, ne pārnesumkārba, zems masas centrs, alumīnija rāmis un perfekta balstiekārta, kas nodrošina dinamisku manevrētspēju. Viss ir optimizēts priekš pilsētas ielas motocikla.

64470a9cbea0299c0c1861376c9694a9_c576d1f4a346c035.png

Dzinējs

Elektro motors ar konstantu griezes momentu visā darbības diapazonā – maksimālais griezes moments jau pie minimāliem apgriezieniem, kas nodrošina neticamu paātrinājumu. Motors ir novietots zemu, tādējādi panākot zemu masas centru, kas savukārt nodrošina labu un stabilu motocikla vadāmību, kā ari stabilitāti apturētam motociklam. Jaunajam motoram ir arī jauna skaņa, kas kļūst skaļāka līdz ar ātruma pieaugumu – jaunā skaņa reprezentē LiveWire elektromotora jaudu.

Šasija

Transmisija un balstiekārta jaunajam elektro motociklam ir veidota īpaši pilsētas apstākļiem – straujai manevrētspējai. To palīdz nodrošināt arī pastiprināts alumīnija rāmis. LiveWire ir aprīkots ar Showa® balstiekārtu. Aizmugurējā viena amortizatora balstiekārta Showa® BFRC-lite® (Balanced Free Rear Cushion-lite) kombinācijā ar priekšējo balstiekārtu Showa SFF-BP® (Separate Function Fork-Big Piston®) ir ideāla tipiskiem braukšanas apstākļiem pilsētā.

Labākas veiktspējas un vadības nodrošināšanai, elektro motocikls ir aprīkots ar Brembo monobloka bremzēm – 300 mm dubultiem bremžu diskiem priekšā, kas nodrošina teicamas bremzēšanas īpašības. Motocikls LiveWire standartaprīkojumā ir aprīkots ar ABS un pretbuksēšanas (TSC) sistēmu. Harley-Davidson® sadarbībā ar Michelin ir izstrādājuši šim modelim speciāli paredzētas riepas (180 mm aizmugurē/120 mm priekšā). Braucējs var arī pielāgot LiveWire veiktspēju ar septiņiem izvēles braukšanas režīmiem - no kuriem četri ir rūpnīcas uzstādījumi un vēl trīs režīmi, kurus lietotājs var individuāli pielāgot.

4a11ae69f697c2877b352c8f4bc9efef_f2a323a3386b52fe.png

Tehnoloģijas

Instrumentu panelis, kas izvietots pie stūres, ir aprīkots ar skārienjūtīgu augstas izšķirtspējas spilgtu TFT ekrānu, kas nodrošina plašu, viegli nolasāmu informācijas klāstu. Displeja novietojums ir maināms, pielāgojot to individuāli katram motocikla vadītājam. Displejs ir savietojams ar Bluetooth tehnoloģijām, nodrošinot savietojamību ar navigācijas iekārtām un audio atskaņošanas sistēmām.

Elektro motocikla LiveWire pamatenerģijas avots ir RESS (Rechargeable Energy Storage System) litija jonu akumulators aumīnija sakausējuma korpusā. Papildus LiveWire motocikls ir aprīkots ar mazāku 12 voltu litija jonu bateriju, kura nodrošina barošanu apgaismojumam, instrumentu panelim, vadības ierīcēm un taurei.

Motocikla uzlādei ir iespējams izmantot iebūvētu lāderi, kurš ar elektrotīklu savienojams ar vadu, kas atrodas zem motocikla sēdekļa, kā arī uzlādes sistēma ir savietojama ar ātrās uzlādes (DCFC) iekārtām (SAE J1772 savienojums ASV, vai CCS2 – IEC citur pasaulē). Visiem Harley-Davidson® dīleriem, kas tirgos LiveWire motociklus, piedāvājumā būs ari attiecīgās uzlādes stacijas.

Stils

LiveWire stils ir tikpat satriecošs kā izpildījums - Harley-Davidson® stila doktrīna ir : visa uzmanība dzinējam. Tāpat kā V-twin gadījumā pirmais, kas metās acīs ir dzinējs – dārgakmens kronī – katrā Harley-Davidson® motociklā, ari elektro motors tiek īpaši izcelts. Tas ir spožā korpusā ar izceltiem mehānismiem, visiem jau pirmajā skatiena uzmetienā ir jāsaprot cik tas ir spēcīgs. Arī īpaša dizaina akumulatoru alumīnija sakausējuma korpuss ar dzesēšanas sistēmu iekļaujas šajā dizaina konceptā. Kā nobeigums visam ir izceļams motocikla īpašais krāsojums, kas virsmai liek izskatīties pēc anodizēta metāla.

Jaunais Harley-Davidson® LiveWirebūs nopērkams nākamajā gadā. Detalizētāka informācija par pirms-pirkuma iespējām un cenām būs pieejama 2019. gada janvārī. Visa informācija pieejama www.h-d.com.

fbe19fcf7061581a69a019edf13d5ec8_86e63ca2939095cc.png