Harley-Davidson® Riga
K. Ulmaņa gatve 21, LV-1004 Rīga
Jaunākās ziņas

JAUNS FAT BOY® 30. GADADIENAS MODELIS PAR GODU IKONAI

Harley-Davidson svin ikonas 30. gadadienu, prezentējot Fat Boy® 114 Limited Edition tumšās apdares modeli ar bronzas akcentiem, kuru darbina melns 1868 kubikcentimetru Milwaukee-Eight® motors. Fat Boy 114 modelis tiks ražots ierobežotā skaitā, tirgū piedāvājot vien 2500 eksemplārus ar sērijveida numurzīmēm, kas tiks piestiprinātas pie degvielas bākas konsoles.


1990. gadā prezentētais Fat Boy bija izcili drosmīgs motocikla nosaukums

 “Fat Boy pārņēma 1949. gada Hydra-Glide motocikla izskatu, proporcijas un siluetu un pilnībā modernizēja to jaunai braucēju paaudzei,” stāsta Breds Ričards (Brad Richards), Harley-DavidsonStila un Dizaina vice-prezidents. “Šie braucēji novērtēja mūsu pēckara dizaina DNS un tiecās pēc mūsdienu industriālā dizaina vienkāršības. Visi šie elementi tika iestrādāti 2018. gada Fat Boy modelī, tādēļ 30. gadadienas ierobežotā sērijas modelim mēs vēlējāmies radīt kaut ko pavisam īpašu. Lai padarītu motociklu patiesi unikālu un ekskluzīvu, mēs izvēlējāmies par labu tumšākas apdares popularitātei un ierobežotam modeļu skaitam.”


41cc7a189641919af3e7abc992205c73_3e80061ece5714e3.pngFat Boy 114 30. gadadienas Limited Edition modelis

Fat Boy 114 30. gadadienas ierobežotās sērijas motocikli svin oriģinālā modeļa trīs gadu desmitēs paveikto ar drosmīgu interpretāciju, kas īstenota tumšā spilgti melnās krāsas (Vivid Black) apdarē. Lietie alumīnija Lakester diski ir apstrādāti ar satīna melno (Satin Black) krāsu un mehāniskiem izgaismojuma elementiem. Viscaur melnais Milwaukee-Eight 114 spēkrats aprīkots ar spīdīgi melniem motora pārsegiem, kā arī apakšējā vāka pārsegiem izsmalcinātā bronzas tonī. Izpūtējs apstrādāts ar Melnā oniksa (Black Onyx) krāsas pārklājumu, īpaši izturīgu pret izplūdes gāžu nogulsnēm, spilgtā gaismā atklājot tās sastāvā esošā hroma atspīdumu. Spilgti melnās krāsas priekšējā luktura aizsargs, rokturi and konsole lieliski noslēdz viscaur melno dizainu. Jaunais bronzas pārklātais Fat Boy logotips papildina melno apdari un citas bronzas detaļas, kas atšķir ierobežotās sērijas Fat Boy modeļus no citiem.

Līdz ar Harley-Davidson® Softail® 2018. gadā atklāto platformu, Fat Boy atkārtoti definējis ikonu ar jaudu un klātbūtni. Viss Fat Boy priekšējais korpuss ir masīvs, komplektā ar LED priekšējā luktura aizsarga korpusu jaunā formā. Lakester alumīnija riteņu diski atsvaidzina raksturojošo Fat Boy stila virzienu. 160 mm priekšējo riepu līdzsvaro 240 mm aizmugurējā riepa, kas veido specializētu rūpnīcas veidotu izskatu.

Softail rāmis kombinācijā ar balstiekārtu veido vieglāku, paaugstinātas1cb7e1496e312046bcf0c7e6c232bddc_11ea554494baf360.png izturības šasiju, piedāvājot vieglāku vadāmību un sniegumu, kas pārspēs pat visprasīgāko kruīza braucēju cerības. Aizmugurējā balstiekārta saglabā tās pašas tīrās, klasiskās “hardtail” rāmja līnijas, paslēpjot zem sēdekļa vienu spirālveida“monoshock” centrālo amortizatoru tādā leņķī, kas nodrošinā vienmērīgu braukšanu un izcilu vadāmību. Attālinātu hidraulisko priekšslodzes regulēšanu var veikt, vienkārši pagriežot pogu, kas atrodas zem sēdekļa, atvieglojot amortizatora pielāgošanu braucēja svaram.

Milwaukee-Eight 114 V-Twin motors ir līdz šim visjaudīgākais Softail spēka piedziņas variants, piešķirot motociklam iedvesmojošu sniegumu un klasisko Harley-Davidson izskata un skaņas kombināciju. Ciešās konstrukcijas rāmis vēl vairāk palielina šasijas stingrību, savukārt divkāršie motora pretsvari ir noregulēti tā, lai mazinātu motora vibrācijas tukšgaitā.

Ikonas dzimšana

Oriģinālo Fat Boy iepazīstināja 1989. gadā kā 1990. gada modeli. To izstrādāja leģendārie Harley-Davidson dizaineri Vilijs G. Deividsons  (Willie G. Davidson) un Lūijs Netzs (Louie Netz). Fat Boy apvienoja svaigu, mūsdienīgu izskatu ar klasiskajāmHarley-Davidson stila niansēm. Lai panāktu “slīpēts no pirmsākumiem” izskatu, motocikls tika pabeigts monohromatiskā izsmalcinātā sudraba metālā ar atbilstošu pulverkrāsotu rāmi un lietiem alumīnija riteņu diskiem,  aizmugures daļā atsedzot Softail šasiju, kas kļuvusi par Fat Boy modelim raksturīgo iezīmi. Tam laikam modeļa izskats bija pārliecinošs - sākot ar biezajām priekšējām riepām līdz platajam stūres stienim un septiņu collu priekšējam lukturim masīvā hroma korpusā. Deividsons izstrādāja spārnotu degvielas tvertnes logotipu, kas ir ilggadīgsFat Boy modeļa simbols.

1991. gadā motocikls Harley-Davidson Fat Boy nokļuva popkultūrā ar tā parādīšanos kinofilmā “Terminators 2: Pastarā diena”, kurā aktieris Arnolds Švarcenegers brauc ar Fat Boy motociklu caur Losandželosu dramatiskā pakaļdzīšanās ainā. Filma kļuva par globālu sensāciju, palīdzot nostiprināt Fat Boy modeli kā ikonisku Harley-Davidson zīmola pārstāvi daudzos tirgos, it īpaši Eiropā.

a2a3fcbcba9ca2935b361473d481d754_bc102b7a6516c7b3.jpg

Par nosaukumu

Tikai Harley-Davidson piemīt pārliecība nosaukt motociklu par Fat Boy (resnais puika). Lūk, kā tas notika, saskaņā ar Vilija G. Deividsonu no viņa grāmatas “Harley-Davidson 100 gadi”:

 “Jums droši vien rodas jautājums, kā mēs izdomājām tādu vārdu kā “Fat Boy”. Es esmu dzirdējis par to daudz stāstu, gandrīz visi no tiem nav bijuši patiesi. Šis ir īstais stāsts - ir grūti izdomāt vārdus, kuriem būtu potenciāls kļūt populāriem ielās. Mums vienmēr ir jāuzdod sev jautājums: “Kā šo dēvēs ielās?”, un no turienes jāsāk strādāt. Mēs meklējām kaut ko neparastu un varbūt pat nedaudz nenopietnu, jo ik pa laikam ir diezgan forši uzjautrināties pašiem par saviem produktiem. Man un daudziem citiem iesaistītajiem cilvēkiem, kas to bija redzējuši, likās, ka motociklam izskatījās “aptaukojies”. Līdz ar to mārketinga cilvēki izdomāja vārdu “Fat Boy” - un tas aizgāja ielās.” 


Fat Boy modelis regulāri tika atjaunināts līdz 2018. gadam, kad tika izlaists pilnīgi jaunsFat Boy dizaina modelis ar Softail rāmi, kuru darbināja Milwaukee-Eight dzinējs. Pašreizējais Fat Boy modelis palielina apjomu visām atšķirīgajām Fat Boy niansēm, sākot ar alumīnija disku riteņiem un beidzot ar masīvu galveno lukturi. Fat Boy joprojām ir viens no vismasīvākajiem motocikliem Harley-Davidson portfelī.